Wat te doen in Mount Cook National Park: Tips en wandelroutes

Wat te doen in Mount Cook National Park? 12 Tips en mooiste wandelroutes!

Mount Cook National Park is een van de mooiste plekken van Nieuw-Zeeland. Je vindt er besneeuwde bergtoppen, knalblauwe gletsjermeren en wandelroutes waarbij het voelt alsof je door een levend schilderij loopt. Het gebied is vernoemd naar Mount Cook (Aoraki in Maori) die met 3724 meter de hoogste berg van het land is. Alleen de weg ernaartoe is al een hoogtepunt. Je rijdt over een slingerende weg langs Lake Pukaki met uitzicht op de besneeuwde toppen recht voor je. In totaal telt de omgeving maar liefst 19 bergpieken van boven de 3000 meter. In dit artikel delen we onze beste tips voor wat te doen in Mount Cook National Park. Van hikes die je echt niet wilt missen tot waar je het beste kunt overnachten. De Hooker Valley Track is sowieso een must, maar er zijn nog veel meer wandelingen die je laten zien waarom dit het mooiste stukje van Nieuw-Zeeland is.

Tips voor Mount Cook National Park

Hoeveel dagen heb je nodig voor Mount Cook?

Veel reizigers blijven maar รฉรฉn dag in Mount Cook voor de Hooker Valley Track en dat is eigenlijk zonde. Alleen al de route ernaartoe is de moeite waard om rustig van te genieten. Trek minimaal twee nachten uit zodat je niet hoeft te haasten. Op dag รฉรฉn rijd je richting Mount Cook en stop je onderweg bij de mooiste uitzichtpunten. De volgende dag loop je de Hooker Valley Track en kun je eventueel een korte hike toevoegen zoals de Tasman Glacier View. Wil je ook een langere wandelroute doen of een helikoptervlucht maken? Tel er dan nog een extra dag bij op.

Iets om rekening mee te houden is het weer, want als het bewolkt is, is er niks te zien van de berg. Het is daarom slim om een beetje speling in je reisroute door Nieuw-Zeeland op te nemen. Wij bleven uiteindelijk vijf dagen in de omgeving van Mount Cook en Lake Tekapo omdat het de eerste dagen alleen maar regende.

Waar verblijven in de omgeving bij Mount Cook?

De beste uitvalsbasis als je met een camper reist is de White Horse Hill Campground. Deze DOC-camping ligt aan de voet van de bergen en bij het startpunt van vrijwel alle wandelroutes. Verwacht alleen basic voorzieningen zoals een toilet, maar het uitzicht maakt alles goed. In het dorpje zelf kun je tegen een kleine vergoeding douchen. Zorg dat je op tijd aankomt, zeker in het hoogseizoen. Na 16.00 uur kan de camping vol zijn.

Reis je met de auto? Dan is Aoraki Mount Cook Village de meest logische uitvalsbasis. Hier vind je het luxere Hermitage Hotel, met uitzicht op de bergen en als groot voordeel het enige restaurant in de omgeving. Wil je iets meer betaalbaars? Kijk dan naar het gezellige en goed gelegen Haka House Aoraki Mt Cook.

Rijd de Highway 80

De route naar Mount Cook is wat ons betreft de mooiste weg van Nieuw-Zeeland. Vanaf het plaatsje Twizel rijd je over Highway 80 richting het nationale park. Deze weg slingert ruim 50 kilometer langs het felblauwe Lake Pukaki, met Mount Cook recht voor je. Neem de tijd om onderweg te stoppen bij een van de uitkijkpunten of parkeer gewoon even langs de weg voor een foto. Vooral bij helder weer is het uitzicht op het meer met de besneeuwde toppen op de achtergrond echt magisch. En mocht je je afvragen of het water echt zรณ blauw is als op de fotoโ€™s? Ja, dat is het. Zeker als de zon erop schijnt. Hieronder een klein lijstje met de mooiste stopplekken op de route naar Mount Cook:

  • Mt Cook Alpine Salmon Shop โ€“ Haal hier voor 14 dollar een bakje verse sashimi en eet het op met uitzicht op het meer en Mount Cook.โ€จ
  • NZ Alpine Lavender โ€“ Proef lavendelijs terwijl je uitkijkt over de paarse velden. Het bloeiseizoen loopt van november tot ongeveer februari of maart.โ€จ
  • Fotospot Mount Cook: Peterโ€™s Lookout โ€“ Dit is het bekendste uitzichtpunt van Mount Cook op de route ernaar toe. Oftewel de fotospot waarbij je de kronkelende weg ziet, met Mount Cook in de verte. Je kunt hier ook een klein stukje naar beneden lopen tot aan het water van Lake Pukaki.โ€จโ€จ

Tips voor de mooiste hikes bij Mount Cook

Dรฉ reden om Mount Cook National Park te bezoeken zijn de wandelroutes. Met stip op รฉรฉn staat de Hooker Valley Track, maar er zijn nog veel meer toffe hikes. Hieronder delen we vijf wandelingen die verschillen in lengte, hoogte en zwaarte.

Tip: bekijk ook deze overzichtelijke lijst met de mooiste wandelingen in Nieuw-Zeeland.

Makkelijke wandeling Mount Cook: Hooker Valley Track

De Hooker Valley Track is een van de leukste dingen om te doen in Mount Cook National Park. Deze hike van 10 kilometer retour is makkelijk, maar het uitzicht is allesbehalve simpel. Je wandelt over goed onderhouden paden, steekt drie hangbruggen over en wordt continu beloond met uitzichten op Mount Cook, gletsjers en ruige valleien. Aan het eind van het pad kom je uit bij het gletsjermeer, waar vaak ijsblokken drijven. Het perfecte moment om even te pauzeren en gewoon te genieten van het bizarre landschap. De wandeling is populair, dus begin vroeg in de ochtend of juist wat later op de dag om de drukte te vermijden.

  • Aantal kilometers: 10 kilometer retour
  • Tijd: 2,5 tot 3 uur
  • Hoogtemeters: ongeveer 150 meter
  • Zwaarte: Makkelijk, geschikt voor iedereen

Goed om te weten: op dit moment is de Hooker Valley Track gesloten. Bekijk hier de actuele situatie. Vermoedelijk gaat de track in 2026 pas weer open.

Sealy Tarns Viewpoint

De Sealy Tarns wordt ook wel de โ€˜stairway to heavenโ€™ genoemd. Je moet er 2200 traptreden voor omhoog, maar wat je ervoor terugkrijgt is het meer dan waard. Je komt namelijk uit bij een uitzichtpunt dat je beloont met een panorama over de Hooker Valley en Mount Cook. Op een heldere dag zie je de besneeuwde toppen weerspiegeld in het meertje bovenop. De klim is pittig en zwaar, maar technisch niet lastig. Het is een kwestie van tempo houden, regelmatig stoppen en omkijken, want ook onderweg is het uitzicht al spectaculair. Bij het eindpunt staat een grote picknicktafel met een 360 graden view waar je gerust wat tijd kunt doorbrengen voordat je weer naar beneden loopt. Nog energie over? Dan kan je er ook voor kiezen om verder door te klimmen naar Mueller hut en nog eens 400 meter stijgen.

  • Aantal kilometers: 5,8 kilometer retourโ€จ
  • Tijd: 2 tot 3 uurโ€จ
  • Hoogtemeters: ongeveer 600 meterโ€จ
  • Zwaarte: Middelzwaar

Mueller Hut

De ultieme hike in Mount Cook National Park is die naar Mueller hut. Deze zware route start met de trappen naar Sealy Tarns en daarna klim je verder over rotsen tot aan de iconische rode hut. Onderweg kijk je uit op gletsjers, diepe valleien en ruige pieken. Je kunt de tocht op รฉรฉn dag doen of er blijven overnachten, maar dan moet je wel reserveren via DOC en je eigen tent en andere benodigdheden meenemen. Deze wandelroute bij Mount Cook is alleen aan te raden als je fit bent en goed voorbereid op pad gaat.

  • Aantal kilometers: 10,4 kilometer retourโ€จ
  • Tijd: 6 tot 8 uurโ€จ
  • Hoogtemeters: ongeveer 1050 meterโ€จ
  • Zwaarte: Zwaar

Tasman Glacier View Track

De Tasman Glacier View Track is een korte wandeling met groots uitzicht. Met een beetje tempo loop je in nog geen 15 minuten naar het uitkijkpunt waar het grootste gletsjermeer van Nieuw-Zeeland op je wacht. Vaak drijven er ijsschotsen in het meer. Deze wandelroute is een leuke extra om te doen in Mount Cook National Park zonder รฉcht te hiken.

  • Aantal kilometers: 1 kilometer retour
  • Tijd: 30 minuten
  • Hoogtemeters: ongeveer 80 meter
  • Zwaarte: Makkelijk

Kea Point Track

De Kea Point Track is een korte en toegankelijke wandeling van 3 kilometer retour. Het pad loopt licht glooiend richting een uitzichtpunt aan de rand van de Hooker Valley. Vanaf hier kijk je uit op Mount Sefton, de Mueller Glacier en natuurlijk Mount Cook. Deze wandelroute is ideaal als je nog even een extra wandeling wilt doen. Je loopt over een goed pad en hoeft geen traptreden te trotseren, dus deze hike is geschikt voor vrijwel iedereen.

  • Aantal kilometers: 3 kilometer retour
  • Tijd: 45 minuten
  • Hoogtemeters: ongeveer 100 meter
  • Zwaarte: Makkelijk, met lichte stijging

Bucketlist activiteit om te doen bij Mount Cook: Helikoptervlucht

Een van de vetste dingen die je kunt doen bij Mount Cook is een heli-hike op de Tasman Glacier. Je vliegt met een helikopter naar een afgelegen stuk ijs, midden in het nationale park en met uitzicht op de hoogste berg van Nieuw-Zeeland. Daar stap je het ijs op met speciale schoenen en verken je samen met een gids een route die elke dag anders is. Je bent ongeveer twee uur op het ijs en sluit af met een spectaculaire vlucht terug naar Mount Cook Village.

Dit is zoโ€™n activiteit die je van je bucketlist wilt afstrepen! Hier boek je de heli-hike bij Mount Cook. Wil je liever alleen een helikoptervlucht met een sneeuwlanding maken? Dat kan ook, dan raden we deze helikoptervlucht aan. Goed om te weten: deze heli-hike wordt minder snel geannuleerd dan de vergelijkbare helikoptervlucht met hike bij Franz Josef. Iets om te overwegen als je maar een paar weken in Nieuw-Zeeland bent en niet je hele planning om wilt gooien.

Ontdek meer over Nieuw-Zeeland

bestemming banner afbeelding
Winkelwagen
Scroll naar boven